Jakie kosmetyki dla dziecka kupić?

Jakie kosmetyki dla dziecka kupić?

Pielęgnacja skóry dziecka jest delikatną sprawą. We wczesnych miesiącach, gdy rozwija się układ odpornościowy naszego dziecka, będziemy chcieli użyć najłagodniejszych środków czyszczących i najdelikatniejszego płynu. Ale w przypadku suchej skóry, egzemy lub poparzeń po pieluszkach, należy użyć bardziej wyspecjalizowanych produktów.

Nasze maleństwo potrzebuje bezbarwnych, bezzapachowych produktów do pielęgnacji skóry dziecięcej.

Podstawowe wskazówki

Oto kilka wskazówek, według których powinniśmy robić zakupy produktów dla dzieci:

 • czytajmy uważnie etykiety: produkty do pielęgnacji skóry niemowląt, które zawierają barwniki, substancje zapachowe i chemiczne, mogą podrażniać skórę i oddech dziecka,
 • naturalne produkty do pielęgnacji skóry dla niemowląt są bezpieczne dla nich. Ale jeśli mamy alergię lub astmę w swojej rodzinie, noworodek może być również wrażliwy na składniki roślinne i zioła w niektórych produktach.
 • etykieta „hipoalergiczny” może być myląca. Pojęcie oznacza, że produkt najprawdopodobniej nie wywoła reakcji alergicznej, ale tak naprawdę niekoniecznie musi być łagodniejszy.
 • poszukajmy produktów wolnych od ftalanów i parabenów, które są potencjalnie szkodliwe dla dzieci.

Produkty do pielęgnacji skóry dziecka

Skupmy się na kupnie następujących produktów do pielęgnacji skóry:

 • mydła dla dzieci, środki do mycia i szampony: mają być łagodne i bezpieczne dla dzieci. Ale oszczędnie stosujmy te produkty, aby nie wysuszyć skóry.
 • balsam dla dzieci: pomaga nawilżyć skórę, używajmy go oszczędnie w przypadku małych dzieci.
 • wazelina: może być stosowana w leczeniu wysypki pieluszkowej. Zapewnia skórze dziecka barierę ochronną przed wilgotnymi pieluszkami.
 • maść na pieluchę: zapewnia skórze dziecka dodatkową barierę dla wilgoci. Chroni skórę maleństwa, tak, aby mokre pieluszki jej nie drażniły.
 • oliwka dla niemowląt: ten klasyk najlepiej nadaje się do masażu noworodka, a nie jako krem nawilżający. Skóra dziecka nie wchłania jej dobrze.

Oprócz tego zwróćmy uwagę na:

 • detergenty dla niemowląt: szukajmy takich, które nie zawierają perfum i barwników. Klasyczne detergenty są zbyt ostre dla dzieci.
 • proszek dla dzieci: jeśli używamy proszku dla niemowląt, spróbujmy znaleźć proszki, które nie zawierają talku. Trzymajmy je z daleka od twarzy dziecka. Talk lub skrobia kukurydziana, zawarte w proszku. mogą powodować problemy z oddychanie. Oczywiście używajmy ich oszczędnie.

Wybierajmy delikatne produkty

Prawdopodobnie już wiemy, że nie możemy stosować szamponu i mydła dla dorosłych dla swojego dziecka. Dopóki niemowlęta nie ukończą 1 roku życia, używajmy mydeł i szamponów, specjalnie opracowanych dla tej grupy wiekowej. Ogólnie rzecz biorąc produkty te są nietoksyczne. To znaczy, że nie zawierają żadnych barwników, dezodorantów, alkoholi i innych składników, które mogą być szkodliwe dla skóry naszego malucha. Wybierajmy takie produkty, które zawierają najmniejszą ilość dziwnych chemikaliów.

Pamiętajmy o balsamie

Skóra naszego dziecka jest podatna na suchość, dlatego musimy ją jak najlepiej nawilżać. Kiedy wyciągniemy dziecko z wanny, delikatnie osuszmy skórę i natychmiast zastosujmy balsam. Prawdopodobnie będziemy musieli też dużo nawilżać skórę między kąpielami. Balsamy nie powodują nadmiernej wilgoci i zapobiegają parowaniu wilgoci, gdy produkt wchłonie się już w skórę. Stosujmy balsamy tak często, jak to konieczne. Możemy nakładać grube warstwy na skórę. Możemy także zainwestować w nawilżacz powietrza, aby zapobiec nadmiernemu wysuszaniu powietrza w pokoju, co chroni przed suchą skórą.

 


Dodaj komentarz