Koraliki Hama – dla każdego coś kreatywnego

Koraliki Hama – dla każdego coś kreatywnego

Czym powinna charakteryzować się zabawka idealna? W ogromnym uproszczeniu to zabawka, z którą dziecko się nie nudzi i chętnie po nią sięga. Ciekawość i kreatywność dziecka powinna zostać obudzona i zaspokojona na kilka godzin, aby rodzice mogli w tym czasie odetchnąć i poświęcić chwilę na obejrzenie odcinka ulubionego serialu. Zabawką, która z pewnością wciągnie pociechę w świat wyzwań i przygód, są koraliki Hama.

Czym są koraliki Hama?

Wielobarwne koraliki sprzedawane w pojemnikach i słojach różnej wielkości skradły serca dzieci w najróżniejszym wieku. Warto nadmienić również, że niejeden rodzic wciągnięty w zabawę przez dzieci, ma z tego niewiarygodną frajdę. Na czym zatem polega fenomen tych koralików? Na ogromnej uniwersalności. Koraliki nabijane na podkład z wypustkami tworzą rozmaite wzory. Motyl, kwiat, serce, czy samochód, a nawet cały pejzaż po zakończeniu pracy twórczej, są zaprasowywane żelazkiem, po czym stapiają się z sobą i mogą być zdjęte z formy. Ten zabieg powoduje powstanie stabilnej trwałej konstrukcji w postaci obrazka, którym dzieci mogą się potem bawić, lub powiesić na ścianie. Najwytrwalsze pociechy mają całe kolekcje swoich projektów. Jednak nie tylko obrazki mogą być celem zabawy. Wskutek ogromnej kreatywności dzieci powstają rozmaite przedmioty takie jak ramki do zdjęć, bransoletki, breloczki do kluczy, podstawki pod kubki, czy spinki do włosów. Tak naprawdę za pomocą koralików Hama można zrealizować niemalże każdy pomysł, który powstanie w małej dziecięcej głowie.

Rozwój ważnych cech dziecka

Koraliki Hama to nie tylko świetna zabawa, ale również wspomożenie rozwoju ważnych cech dziecka. Pociecha z pewnością uczy się cierpliwości i rozwija koncentrację, ponieważ nabijanie na podkład niewielkich koralików to przyjemna, ale nieco żmudna praca. Spostrzegawczość jest tutaj nieodzowna, gdyż spośród wielu elementów należy wyselekcjonować te o potrzebnych w danym momencie kolorach. Kreatywność jest tym, co dzieci w zabawie uruchamiają najchętniej. Koraliki Hama pozostawiają tak dużą swobodę i dowolność wyboru form i wzorów, że tak naprawdę poczynania dzieci ogranicza tylko ich wyobraźnia. Jedną z najważniejszych cech manualnych, którą rozwija zabawka, jest motoryka. Dziecko układając drobne elementy powtarzalnymi ruchami, ćwiczy sprawność dłoni i pewność ruchów, ze szczególnym naciskiem na chwyt opuszkowy.

Zabawa dla całej rodziny

Koraliki Hama to można by rzec, zabawa familijna. Zainteresują się nią dzieci w każdym wieku. Maluszki odczuwają radość z powodu ułożenia nawet prostych wzorów, a starsze dzieci czuja dumę na widok samochodu ciężarowego, zwierzątka, lub księżniczki. To również świetny pomysł na zaangażowanie całej rodziny w zabawę i cieszenie się wspólnie spędzonym czasem. Rodzice w okresie przedświątecznym mogą zainicjować wspólne z dziećmi tworzenie ozdób na choinkę, stroików lub drobnych upominków. Cała rodzina może również wykreować efektowny obraz na ścianę, który będzie wyjątkową pamiątką i uświetni wystrój wnętrza, lub pokoju dziecięcego.

 


Dodaj komentarz