Najlepsze gry wideo dla 10 latka – dlaczego warte uwagi?

Najlepsze gry wideo dla 10 latka – dlaczego warte uwagi?

10 lat to już wiek dziecka, w którym może ono grać w wiele ciekawych gier komputerowych. Jednak wybór odpowiedniego tytułu jest problematyczny. Wszak obecnie jest wiele gier, w których dominuje agresja czy jakieś nieodpowiednie treści dla dzieci w takim wieku. Z drugiej strony większość gier edukacyjnych jest dla najmłodszego nudna i nieciekawa. Dlatego powstała ta lista, która ukazuje bezpieczne gry, które przyczynią się do rozwoju naszej pociechy, a także będą bardzo interesujące i wciągające dla dziecka.

Seria LEGO

Doskonała i wciągająca seria gier. Ich zaletą jest to, że są bezpieczne dla naszego najmłodszego. Jednak najlepsze w nich jest to, że jest ich sporo. Każda gra bazuje na innej historii ? najczęściej jest to cyfrowe oddanie jakiegoś filmu, który był niedawno w kinach. Dlatego nie będzie problemu z tym, czy podpasuje dana pozycja naszemu dziecku. Wystarczy dobrać grę w takich klimatach, jakie lubi. Przykładowo, jeśli lubi dinozaury to możliwe, że spodoba mu się LEGO: Jurassic World a dla dziecka lubiącego czary i magię odpowiednie będzie LEGO: Harry Potter. Gry te przekazują w bezpieczny sposób zdrowe wartości takie jak miłość, przyjaźń i dobro.

Bridge Constructor

Ciekawa gra, która polega na budowaniu mostów. Pozornie jest prosta i łatwa, ale wymaga dużej dozy kreatywności. Dlatego, jeśli chcemy, aby nasze dziecko podczas gry na komputerze rozruszało szare komórki w bezpieczny dla niego sposób, to ten tytuł jest idealny do tego celu. W czasie gry rośnie poziom trudności. Początkowe mosty są bardzo łatwe do zbudowania. Jednak z czasem budowa mostu, który się nie zawali, jest bardzo trudna i wymagająca. Będzie to dobra pozycja dla dziecka, które lubi konstruować różne rzeczy np. z klocków.

Cities: Skylines

Gra, którą zachwyca się wielu. Na czym ona polega? Budujemy swoje własne miasto. Niby proste, ale takie nie jest. Trzeba odpowiednio wszystko zaplanować. Jednak frajda z gry jest na najwyższym poziomie. Dziecko uczy się tutaj między innymi ekonomii czy planowania. Początkowo zaczyna się od małego miasteczka, a z czasem przekształca się to w coś ogromnego. Gra jest wymagająca, ale dziecko w wieku 10 lat poradzi sobie z nią i będzie się przy niej doskonale bawiło.

Minecraft

Legendarna gra dla dzieci. W dużym uproszczeniu jest to zabawa klockami w żywym świecie, który można eksplorować. Co więcej, możemy to robić wspólnie z dziećmi bądź one mogą to robić ze swoimi przyjaciółmi. Tytuł doskonale rozwija kreatywność u dziecka. Tak naprawdę w tym świecie gry można robić wszystko. Od naszej inwencji będzie zależało, to co zrobimy i jak się będziemy bawić. Gra jest tylko narzędziem.

Obecnie dostępne są różne tryby gry. W zwykłym będziemy musieli przetrwać noc, podczas której wychodzą różne potwory. Dlatego za dnia musimy się skupić na budowie schronienia, broni oraz musimy sobie zapewnić pożywienie. Z czasem nasze schronienie może zamienić się w ogromną fortyfikację a my będziemy uzbrojeni w najlepszej jakości broń! Możemy też grać w tryb, w którym po prostu budujemy. W nim ze spokojem będziemy mogli tworzyć niesamowite budowle o zapierających dech w piersiach rozmiarach!

W co jeszcze warto zagrać?

Jest jeszcze wiele ciekawych gier, które nie zostały wymienione powyżej, a są warte uwagi. Jeśli chcemy coś wybrać na własną rękę, to warto w sklepie zwrócić uwagę na oznaczenie, od jakiego wieku jest dana gra i na czym ona polega. Między innymi warto jeszcze zagrać w takie tytuły jak:

  1. Seria Need for Speed
  2. Kerbal Space Program
  3. Space Engineers
  4. Project CARS
  5. Plants vs Zombies: Garden Warfare

Dodaj komentarz