Olejek rycynowy a pielęgnowanie skóry ciała


Wśród różnorodnych naturalnych kosmetyków, które używane są od dawnych czasów na wyróżnienie na pewno zasługuje olejek rycynowy. Współcześnie dawne, przynoszące efekty preparaty kosmetyczne powracają do łask. Olejek rycynowy to specyfik, który pomocny jest w pielęgnowaniu praktycznie każdego rodzaju skóry. Tutaj dowiesz się, w jakim celu warto posiadać ten olej w swoim kosmetycznym niezbędniku.

Pielęgnacja skóry wymagającej

Tylko niewielka część pań może pochwalić się wspaniałą skórą, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Inne, liczne panie powinny każdego dnia walczyć o świetny wygląd skóry twarzy, pokonując takie zaburzenia jak kruche naczynka czy wypryski na skórze. Na każdy z tych kłopotów idealnym rozwiązaniem okaże się olejek rycynowy, w szybkim czasie pomoże on uporać się z problemami, pod warunkiem jednakże, że będzie używany systematycznie. Trzeba wiedzieć również, iż olejek rycynowy działa leczniczo na skórę i warto go używać w przypadku takich problemów jak poparzenia słoneczne, liszaj czy kurzajki.

Efektywne działanie oleju podyktowane jest zwłaszcza jego dobrym używaniem. Olej należy wetrzeć z pomocą wacika w dane miejsce, a potem trzeba pozostawić go na około godzinę, po tym czasie trzeba go zmyć z buzi. Regularne stosowanie olejku przez parę tygodni pozwoli prędko uporać się z męczącymi problemami skórnymi. Olejek można użyć na poparzoną skórę, zmarszczki, partie skóry które są wrażliwe i w każdym innym przypadku. Ma on nie tylko właściwości kosmetyczne, ale jednocześnie lecznicze. Panie, które boją się reakcji na olejek mogą wcześniej zdecydować się na przeprowadzenie próby uczuleniowej.

Więcej o: Właściwości olejku


Dodaj komentarz