Przed Tobą organizacja baby shower? Poznaj dobre wskazówki przygotuj wyjątkową imprezę dla swoich znajomych!

Przed Tobą organizacja baby shower? Poznaj dobre wskazówki przygotuj wyjątkową imprezę dla swoich znajomych!

Baby shower to rodzaj imprezy, która jest wyprawiania z okazji nadejścia na świat dziecka. Zazwyczaj przygotowywana jest przez przyszłe matki lub ich koleżanki np. przyjaciółki, przyszłe chrzestne. W zależności od własnych upodobań uroczystość może być spędzona w gronie samych kobiet lub mieszanego towarzystwa. Podczas baby shower zazwyczaj przeprowadzane są ciekawe zabawy dla przyszłej matki np. mierzenie brzucha.

Baby shower to uroczystość, która ma swoje korzenie na zachodzie. Właśnie stamtąd się wywodzi i coraz częściej jest wyprawiana również w Polsce. Podczas typowego baby shower wspólnie spotyka się przyszła matka z najbliższymi jej sercu kobietami. Razem świętują nadejście na świat maleństwa, wymieniają się poradami i mile spędzają czas.  Z okazji baby shower przyszła matka jest obdarowywana prezentami, miłością oraz otrzymuje wsparcie od swoich gości.

Baby shower organizuje najczęściej najlepsza przyjaciółka lub siostra przyszłej mamy. Wspólnie z nią uzgadniają termin imprezy, listę gości oraz decydują się na dodatkowe atrakcje. Wybierają też miejsce spotkania, najczęściej jest to mieszkanie lub dom przyszłej matki lub organizatorki.

Dekoracje na baby shower

Baby shower to najbardziej słodka impreza, jaką można sobie wyobrazić. Przyszła matka jest wtedy w trakcie oczekiwania na dziecko i potrzebuje dużo miłości oraz wsparcia. To właśnie mogą dać jej najbliższe przyjaciółki oraz rodzina.

Każde przyjęcie powinno składać się z kilku ważnych elementów. Przede wszystkim niezbędne są dekoracje, które mają za zadanie nawoływać do narodzin dziecka. Świetnym rozwiązaniem są balony helowe. Obecnie można kupić je w sklepach oferujących napełnianie balonów helem na miejscu. Znajdziemy tam bardzo duży wybór przeróżnych balonów helowych oraz dodatków. Baby shower zazwyczaj urządzany jest w pastelowych kolorach, dlatego doskonale sprawdzą się tutaj jasne balony z helem oraz girlandy.

Doskonałym rozwiązaniem są balony z helem w kształcie smoczków, małych stópek lub wózków. Inną opcją są balony helowe z napisami  ?It?s a boy?/?It?s a girl? to świetne wyjście, jeśli przyszła matka zna już płeć swojego dziecka. Poza balonami z helem dobrze sprawdzą się dobrane kolorystycznie lampiony, napisy lub duże banery. Napisy można stworzyć za pomocą pojedynczych balonów helowych w kształcie literek lub gotowych większych banerów z tworzywa sztucznego lub papieru. Na pewno cudownie będą wyglądały mieniące się napisy umieszczone nad stołem typu ,, Na świat przyjdzie dziewczynka?.

Warto pamiętać, aby nie przesadzać zbytnio z balonami i ozdobami. Wystarczający będzie jeden napis, kilka tradycyjnych balonów oraz dwa pokaźne balony z helem w wybranych kształtach nawiązujących do ciąży i macierzyństwa.

Zabawy na baby shower

Podczas spotkania z przyszłą matką dobrym rozwiązaniem są przygotowane wcześniej zabawy i konkursy. Najczęściej wybieraną zabawą jest wykonanie gipsowego odlewu z brzuszka przyszłej matki i pomalowanie go przez przyjaciółki. Taki odlew w barwnych kolorach i z życzeniami od najbliższych jest najlepszą pamiątką dla każdej matki.

Równie popularną zabawą jest mierzenie brzucha matki za pomocą wstążki. Każda z uczestniczek odcina sobie kawałek wstążki określający na oko obwód brzuszka przyszłej mamy. Wygrywa oczywiście ta osoba, która była najbliżej prawdy.

Przygotować również można wróżby i włożyć je do balonów z helem. Przyszła matka podczas trwania zabawy ma za zadanie przebić balony helowe i przeczytać na głos prorocze myśli. Najlepiej sporządzić miłe i śmieszne wróżby, które zadowolą przyszłą matkę np. ,,Twój synek będzie najprzystojniejszym chłopcem z całej dzielnicy? lub ,,Twoja córeczka zostanie światowej sławy aktorką/modelką/tancerką?.

Prezent dla przyszłej mamy

Baby shower nie może obejść się bez wręczenia prezentu dla przyszłej mamy. Dobrym rozwiązaniem na trafiony prezent jest wcześniejsze wypytanie się ciężarnej przyjaciółki o jej potrzeby. Organizatorka znająca listę życzeń przyszłej matki wspólnie ustala z resztą zaproszonych osób, jaki prezent kupują. Dzięki temu młoda mama nie musi się martwić np. o wyprawkę dla maleństwa, pomocne przyrządy do opieki nad maluchem lub zabawki.

Przekąski i napoje

Baby shower to impreza dla przyszłej mamy, która pozwala wspólnie nacieszyć się narodzinami i lepiej zaplanować nadejście na świat dziecka. Podczas uroczystości kobiety wzajemnie sobie doradzają i wymieniają się doświadczeniami. Przeprowadzają konkursy oraz liczne zabawy. Tego typu uroczystość mogą potrwać czasami nawet kilka godzin, dlatego warto przygotować różne przekąski oraz napoje. Oczywiście z menu należy wykluczyć alkohol, którego musi unikać przyszła mama.

Menu na baby shower powinno być połączeniem słodkich oraz słonych przysmaków. Zdecydować się można na ciepłe oraz zimne przekąski. Dobrym rozwiązaniem są udekorowane balonami z helem słodkie stoły, na których można ustawić ciasta, muffinki oraz tort z wybranym napisem o tematyce macierzyństwa.


Dodaj komentarz