Skórzane buty na zamówienie – jak o nie dbać?


Klienci, którzy decydują się zakupić buty szyte na zamówienie decydują się na buty szyte ze skóry. Taki materiał dla dużej części osób jest wyznacznikiem wytworności oraz doskonałej jakości butów. Warto liczyć się z tym niemniej jednak, że buty ręcznie robione ze skóry potrzebują odpowiedniego traktowania. Każdy kto ma takie buty musi liczyć się z tym, że o buty ręcznie robione trzeba prawidłowo dbać.

Najbardziej istotne zasady pielęgnowania obuwia

Pamiętać należy naturalnie o dobrym zaimpregnowaniu obuwia. Pozwoli to na długie zachowanie ich w doskonałym stanie. Impregnację taką może przeprowadzić szewc za właściwą należnością. Samodzielna impregnacja nie jest ciężka, wystarczy zakupić jak najlepszy środek impregnujący i wykorzystać go wedle instrukcji. Należy dbać o to, żeby skórzane buty nie przemakały, dlatego że buty szyte na miarę ze skóry nie znoszą wilgoci. Jeżeli już zdarzy się je przemoczyć, wtedy niezwykle ważne jest to, żeby odpowiednio je osuszyć. W tym celu trzeba użyć starych gazet, które należy włożyć do butów, dzięki nim wydobycie wilgoci z butów będzie w dużym stopniu łatwiejsze. Oczywiście sposób włożenia gazet również ma znaczenie. Bezwzględnie należy pamiętać o tym, żeby nie suszyć skórzanych butów na grzejniku albo nieopodal piecyka, każde tego typu źródło ciepła zadziała niekorzystnie na buty – może doprowadzić między innymi do pękania skóry. Bardzo istotne jest dodatkowo to, żeby w sposób prawidłowy osuszyć podeszwę – jeśli jest przemoczona nie powinno się zakładać obuwia i wychodzić w nich, ponieważ namoczona podeszwa zdecydowanie szybciej się zużywa.

W jaki sposób przechowywać obuwie?

Każde zrobione buty na zamówienie wymagają odpowiedniego przechowywania, o jakim musi poinformować zamawiającego buty szewc. Dzięki niemu buty będą służyć użytkownikowi zdecydowanie dłużej. Pamiętać należy w szczególności o tym, aby buty przechowywane były w miejscach odpowiednio do tego przeznaczonych, w jakich nie może być zawilgocenia oraz zbytniego światła. Najkorzystniej sprawdzi się w związku z tym zamknięta szafka na buty, którą trzeba oczywiście systematycznie czyścić. Szafka powinna zapewniać przewiewność, jeśli nie ma takiej możliwości, musi być często otwarta. Buty od szewca wykonane ze skóry są delikatne, stąd też nie można na nich składować innych butów. Buty warto przechowywać obok siebie, tym sposobem uniemożliwia się uszkodzenie delikatnej skóry. U szewca warto nabyć dodatkowo prawidła, które wkłada się do obuwia w trakcie ich przechowywania. Prawidła sprzedawane są w rozmaitej formie, niemniej jednak te najlepsze stworzone są z surowego drewna. Wspomnieć należy ponadto o tym, że buty ze skóry po użyciu powinny być przechowywane przynajmniej dobę przed następnym użyciem.

Pracowniaobuwia.pl – buty szyte na miarę


Dodaj komentarz