Wysoce oszczędny system pokryć dachowych


Jednym z wysoce wydajnych i równocześnie najmniej drogich systemów, jeżeli chodzi o pokrycia dachowe jest blachodachówka. Jest to system, który został utworzony w wyniku wzrastającego zapotrzebowania na pięknie prezentujące się pokrycia dachowe dachów spadzistych, przy równoczesnym zastosowaniu ogromnie efektywnego i trwałego systemu pokrycia. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu do najczęściej wybieranych pokryć dachowych wliczały się te wyprodukowane z betonu lub ceramiki, te ostatnie są używane również dzisiaj, niemniej jednak są one stosunkowo kosztowne. Jeżeli chodzi o blachy dachowe to cechują się one różnymi atutami, do jakich zalicza się sporą wytrzymałość oraz całkiem prosty system montażu.

Wielką zaletą blach dachowych jest niewątpliwie ich wytrzymałość. Cienka blacha, którą poddaje się obróbce plastycznej staje się sztywna i wyjątkowo wytrzymała. Wskutek tego, nawet jeżeli wykorzystywana jest w surowych warunkach atmosferycznych wciąż zachowuje ona swe doskonałe właściwości. Co więcej, blachodachówka osiąga świetne parametry pod względem odprowadzania wody, gdyż blacha ta jest blachą ocynkowaną, a oprócz tego pokrywana jest lakierem, co intensyfikuje jej trwałość. Montowanie dachówki jest sprawne i proste, a wszystko dzięki specjalnie do tego celu przeznaczonym wkrętom montażowym.

W obecnych czasach w budownictwie wykorzystuje się głównie blachodachówkę. W głównej mierze jest ona montowana na dachach ukośnych. Gwarantuje ona estetykę i dodatkowo wysoką jakość.

Przeczytaj: blachodachówka


Dodaj komentarz