Jakie dachy wybierają Polacy w swoich nieruchomościach?


Pokrycia dachowe dostępne są na rynku w różnych wariantach. Czy w rzeczywistości jednak tak istotne jest czy pokryciem, które wybierzemy będzie blacha, ceramika, bądź może papa? Przecież faktycznie to tylko i wyłącznie dach. Trzeba natomiast powiedzieć, że to nie jedynie, ale aż dach, bowiem jak się okazuje dach stanowi podstawową barierę dla wilgoci oraz nadmiernego chłodu w naszym domostwieDach to jednak niesamowicie ważny element każdego domostwa, który chroni od zimna i zbyt dużej wilgoci, w związku z tym jego prawidłowa konstrukcja jest ogromnie istotna. Mając przeciekający dach w pewnym momencie wystawiamy nasz dom, stropy, ściany oraz wszystko inne na uszkodzenia. Nie bez powodu zatem pragniemy ażeby dach był jak najlepszej jakości i nie bez powodu dach zalicza się do najdroższych elementów domu, poświęca się mu sporo czasu zarówno przy zwykłym, jak również przy w pełni pasywnym budownictwie.

Pokrycia dachowe proponowane na rynku

Obecnie na rynku proponowanych jest kilka pokryć dachowych. Najpopularniejsza teraz blachodachówka oraz pokrycia dachówkami ceramicznymi w zasadzie kategorycznie wyparły już z rynku papę. Papa jest zastępowana innowacyjnymi membranami, które wyróżniają się najwyższą efektywnością. Perfekcyjnym rozwiązaniem jest również blacha trapezowa, ta może być zamiennie stosowana z blachodachówką. Bez względu na wybór odpowiedniego systemu pokrycia dachu, za każdym razem będą się z nim wiązać pewne walory i negatywy Nie każdy producent blachy na dachy jawnie mówi o konkretnych wadach blachy dachowej, niemniej jednak takie są. Ilość pokryć dachowych udostępnianych na rynku niewątpliwie pozwala na dobór najlepszego dla siebie pokrycia, a kiedy spojrzymy jeszcze na to, że najnowsze pokrycia stają się coraz tańsze, to łatwiej jest podjąć nam decyzję o potencjalnym remoncie dachu.

Izolacja cieplna i wodna

Dach stanowi niezwykle ważną barierę jednocześnie dla gorąca, chłodu, jak i przede wszystkim wody. Nie ma się czemu dziwić, że w przypadku pasywnych nieruchomości, tak znaczące staje się stosowne zabezpieczenie całościowego wnętrza nieruchomości, a dodatkowo profesjonalna izolacja. Dach może spowodować duże upały w czasie lata i ziąb w czasie chłodniejszych dni – dom może stracić przez dach ponad 80% ciepła. Profesjonalna izolacja dachu rzecz jasna eliminuje wszechstronnie ten problem. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że odbiorcy niemalże zmuszają wytwórców do tworzenia pokryć dachowych w najwyższej jakości. Rywalizacja wśród konkurencji w tym aspekcie jednocześnie sprawia, że pokrycia są ciągle modernizowane, a przy okazji dachy zyskują coraz to bardziej jakościowe systemy izolacji termicznej. W przypadku najlepszych pokryć dachowych, już sam materiał zostaje tak przygotowany, by gwarantować nie tylko właściwe odprowadzanie wody, ale jednocześnie jak najlepsze warunki dla izolacji dachowej, która podwyższy komfort zamieszkania w konkretnym budynku.

Obróbki blacharskie dachu


Dodaj komentarz