Kupujemy najlepsze zabawki dla 3 latka!

Kupujemy najlepsze zabawki dla 3 latka!

Zabawki kocha każde dziecko. Są one też nieodzownym elementem rozwoju małych ludzi. Pomagają ćwiczyć motorykę, wyobraźnię.  Uczą, jak odnaleźć się w codziennych sytuacjach i jak reagować. Powinny być dopasowane do wieku i umiejętności dziecka. Z jakich zabawek ucieszy się 3-latek?

Już nie małe dziecko, ale jeszcze nie duże. Już trochę umie, ale jeszcze nie skupi się na długo. To cały 3-latek. Na pewno ucieszy się z zabawek, które wprowadzą element nauki, ale też będą po prostu dobrze bawiły.

Klocki zawsze na czasie

Chyba nie ma dziecka, które nie lubiłoby układać dróg, budować domów i wież z klocków. Ale oprócz świetnej zabawy zapewniają jeszcze świetniejszy rozwój wyobraźni przestrzennej oraz logicznego myślenia. Pozwalają też na ćwiczenie zdolności manualnych, a szczególnie motoryki precyzyjnej. To też świetny trening koncentracji.

Plastikowe, drewniane, małe, duże. 3-latek na pewno ucieszy się z Lego i to już nie koniecznie dla najmniejszych dzieci. Zestaw z bohaterami z ulubionej bajki zawsze się sprawdzi. Tak samo jak drewniane, magnetyczne klocki. To dość nowy produkt na rynku, ale warto zwrócić na nie uwagę. Dzięki wkładom z magnesem klocki łączą się ze sobą w różnych kombinacjach. To bardzo fascynujące dla małego odkrywcy przygód. To idealny prezent, gdy jest starsze rodzeństwo, które również z chęcią po nie sięgnie.

Drewniane zabawki ? kreatywne, ładne i ciekawe

Pozostając przy drewnianych zabawkach świetnym pomysłem na prezent są sznurowanki firmy Melissa and Doug.  To drewniana sklejka, z naklejką na wierzchu. Małe dziurki służą do przekładania przez nie sznurówki. Zabawa z nauką w najwyższym stopniu! Wymaga dużego skupienia, którego pokłady dziecko na pewno przy tej zabawce znajdzie.

Na rynku dostępnych jest naprawdę dużo drewnianych zabawek, które zadziwiają swoją pomysłowością i kreatywnością. Na uwagę zasługuje też motoryczny domek bądź motoryczna tablica (obie zabawki Melissa and Doug). To otwierane i zamykane elementy, różne zamki, a przede wszystkim dobra i bezpieczna zabaw.

Zwierzę, jak żywe

Każde dziecko uwielbia zwierzęta i każde chciałoby je mieć. To jednak duża odpowiedzialność, a 3-latek jest stanowczo za mały. Dla miłośników czworonogów dobrym rozwiązaniem jest więc interaktywne zwierzę. Psy i koty wyglądają i zachowują się, jak żywe. Chodzą na spacer na smyczy, podają łapę, mruczą. Reagują na dotyk i ruch. Taka zabawka to dobry trening przed posiadaniem prawdziwego zwierzęcia; uczy odpowiedzialności oraz czułości. Maluch obserwuje i tym samym uczy się wielu nowych zachowań, które wspomagają jego rozwój. Pomagają odnaleźć się w społeczeństwie i życiu z innymi.

Pierwszy prawdziwy samochód

3 lata to okres, w którym dziecko zna otaczający go świat i chce wszystko robić to, co robią dorośli. Może zostanie więc kierowcą? To idealny moment, aby pierwszy raz usiadł za kierownicą, Na rynku dostępnych jest wiele modeli różnych pojazdów ? od samochodów zabytkowych po nowoczesne, przez motocykle, traktory i przyczepki. Maluch siada za kierownicą, kieruje i naciska gaz. Rodzic może wszystko kontrolować za pomocą pilota. Taki pojazd napędzany akumulatorem jest dość drogim prezentem, ale na pewno sprawdzi się przez długi czas. Żadne dziecko nie przejdzie wobec niego obojętnie.

Najważniejszego nie kupisz

Dzieci uwielbiają zabawki, a szczególnie, gdy jest ich dużo. Na rynku jest ich zatrzęsienie, a swoją pomysłowością potrafią wciągnąć w zabawę nawet dorosłych. Na sklepowych półkach znajdziemy je w naprawdę różnych cenach – od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.  Pamiętaj jednak, że żadna zabawka nie zastąpi Twojego zainteresowania i wspólnie spędzonego czasu.

 

,

Dodaj komentarz